Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği

Burun estetiği birçok kişi tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Burnundan sağlık sorunları nedeni ile şikayetçi olan ya da görünüş anlamında memnun olmayan kişiler burun estetiği ile hayallerindeki buruna kavuşmak isterler. Burun estetiği günümüzde oldukça gelişmiş yöntemlerle yapıldığından eskisi kadar zor olmamaktadır. Ancak yine de bir operasyon olduğu için iyileşme süresi ve ağrı süresi diğer operasyonlara nazaran biraz daha fazla olmaktadır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetiği hem sağlık açısından hem de görsellik açısından başvurulan bir operasyondur. Burnun şeklinin beğenilmemesi gibi estetik açıdan olumsuz durumlarda estetiğe başvurulmaktadır. Estetiğin dışında sağlığı etkileyen durumlarda da burun estetiği yöntemine başvurulmaktadır. Örneğin burun içinde var olan bir et, burnun aşırı kemikli yapısı bu gibi durumlarda nefes alış verişi zorlandığı için hastanın günlük hayatı olumsuz etkilenebilmektedir. Gece uykusunda horlama problemleri ile karşılaşan hastalar da burun estetiği yöntemine başvurmaktadır.

Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiğinde kemik ve kas sisteminin tamamlanması esas alınmaktadır. Önemli olan kemiğin gelişimini tamamlamasıdır. Kepçe kulak ameliyatlarında kıkırdak yapısı daha erken tamamlandığından bu ameliyatlar daha erken yaşlarda yapılabilmektedir. Ama burun ameliyatı için kas ve kemik yapılarının gelişimini tamamlanması beklenmektedir. Bu nedenle belirli bir yaşı belirtmek bu ameliyat için zordur.

Burun Estetiği Genel Bilgilendirme

Burun estetiği hem açık hem de kapalı bir şekilde yapılabilmektedir. Açık operasyonda kesiler burun deliklerinin dışında yapılmaktadır. Bu uygulamada cerrahın görüş alanı daha geniş olduğundan diğer uygulamaya göre daha avantajlıdır. Kapalı uygulamada ise kesiler burun deliklerinin içinde yer alır ancak cerrahın görüş alanı biraz daha dardır. Burun estetiği ameliyatında daha çok genel anestezi tercih edilmektedir. Lokal anestezide hastanın korkması, huzursuz olması çeşitli risklere sebep olacağından pek tercih edilmemektedir.

İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında oluşan morluklar bir hafta içerisinde sarararak zamanla azalır ve yok olur ancak ödem ve şişlik ameliyat sonrasında bir müddet sürebilir. Ameliyatın ikinci günü ödem en üst seviyededir. Hafif pansumanlarla bu şişlik zamanla inecek ve tam olarak burnunuzun şekil alması 3 ay gibi bir süreyi bulacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği fiyatları, uygulanacak operasyon tekniğine, danışanın burun yapısına ve diğer detaylara göre farklılık göstermektedir. Operasyonun fiyatı ancak doktorunuzla gerçekleştireceğiniz ön görüşme ve muayene ile belirlenebilmektedir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde gerçekleştirilen muayene esnasında kronik rahatsızlıklarınızı, kullandığınız ilaçları ve daha önce geçirmiş olduğunuz operasyonları doktorunuza eksiksiz şekilde bildirmeniz operasyonun başarısı ve sağlığınızın güvenliği için önem teşkil etmektedir.

Burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.