Whatsapp Whatsapp
Telefon Jetzt anrufen

Burun Estetiği

Burun Estetik (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetiği yüz görünümünde belirgin bir değişimi sağlıyor. Yüz natürelinde en çok dikkat çeken bölge hiç şüphesiz burun duruşudur. Güzelliği öne çıkaran bu bölgede istenmeyen bir görüntü oluşması, bu alanda tıbbi takviye almayı gerektirir.

Bu anlamda son dönemlerde çok özel tasarımlara sahip olan burun estetiği yapılıyor. Privacy Estetik merkezimiz bu alanda profesyonel teknikler uyguluyor. Çok daha hoş ve estetik bir yüz natüreline sahip olmak isteyenler burun estetiği sonrasında çok daha hoş ve naturel görünüyor.

Burun bölgesi bazı kişiler için istenmeyen bir görünümü oluşturur. Bazı kişiler ise burunları ile ilgili sağlık sorunu yaşadıkları için burun görünümünü değiştirme ihtiyaçları vardır. Burunda polip, kemik, eğrilik, yassılık gibi durumlar burun estetiğine olan ihtiyacı artırır.

Burnundan sağlıklı bir şekilde nefes alıp veremeyen kişilerin de uygulaması gereken bu yöntem merkezimizde özenle ve başarılı skalada uygulanıyor. Her bireyin burun estetik için olan ihtiyacının farklı olması ve yüz güzelliğini sağlama isteği burun estetiği içeriğinde değişimler oluşturuyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik merkezimizde uzman bir ekip çalışması ile yapılıyor. Burnunda eğrilik, kemik, polip, et ve daha farklı şikayetleri bulunan kişilere önce burun muayenesi yapılıyor ardından yapılması gereken estetik şekline karar veriliyor.

En gelişmiş tıbbi cihazlarla yapılan bu işlem hastanın sağlıklı olması için yapılırken, aynı zamanda estetik bir duruş taşıması için de yapılıyor. Merkezimizle iletişim kurabilir, burun estetiği konusu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Yaşantımızın kaliteli olması için bazı organlarımızın hayati önemi vardır. Bu organlardan biri olan burun, nefes alıp verme konusunda bizlerin hayati organıdır.

Bu nedenle burunda nefes alıp vermeyi sıkıntıya sokacak bir sorun bulunması, burun estetik ve ameliyatı işleminin yapılmasını gerektirir. Burun ameliyat ve estetik operasyonunu yapmak için ise burun kemik ve kaslarının tam gelişmiş olması şarttır.

Gelişme evresi tamamlanmadan burun ameliyat veya operasyonu yapılmadığında kısa bir süre sonra problem yeniden ortaya çıkabilecektir.

Bu nedenle burun estetiği ile ilgili herhangi bir yaş bilgisi belirtilemez. Merkezimizde rinoplasti işlemi yapmadan önce hastanın detaylı kontrol ve muayenesi yapılarak bu işlemin yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir.

Burun Estetiği Öncesi 

Her operasyon öncesi yapılan bilgilendirme detayı burun ameliyatında da geçerlidir. Burun ameliyatı doktorun hasta için uygun gördüğü teknikler ile yapılır. Doktor hastasını bu alanda bilgilendirecek ve operasyon kararı birlikte alınacaktır. Burun estetik cerrahi işlemi iki teknik ile yapılır.

Bu tekniklere hasta ve doktorun paylaşımları sonrasında karar verilir. Burun ameliyatı hangi teknikle yapılırsa yapılsın hastanın korkma ve tedirgin olma durumlarına karşı genel anestezi uygulamak en doğru seçeneği oluşturur. Merkezimizde burun estetik alanında problemsiz bir süreç uygulanarak tedavi şekilleri sunuluyor.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ameliyatlarının tamamı güzel görünmek için yapılan ameliyatlardan değildir. Buruna yönelik ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesi için de bu ameliyat önerilir.

Horlama, nefes alamama, burunda bulunan çıkıntılı kemik yapısı gibi sorunlar burun ameliyatı olmayı mecburiyet haline getirir. Bu ameliyatların sağlık sebepleri nedeniyle yapılması da bazen estetik girişimleri gerektirir.

Hem burnundaki sağlık probleminden kurtulmak hem de daha naif bir burun görseline sahip olmak isteyenler için burun estetik önem taşır. Bu işlem merkezimizde tüm tedbirler alınarak ve sterilite sağlanarak yapılır. İşlem sonrasında ise bölgenin en az üç hafta sabit tutulması ve pansumanlarının ihmal edilmemesi şarttır.

Burun Estetik Ameliyat Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde son yıllarda tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun ameliyatlarında da laparoskopi yöntemi uygulanıyor. Merkezimizde ise burun ameliyatları en yeni tıp teknikleri kullanılarak yapılıyor.

Açık ve kapalı burun ameliyatlarının tamamında doktor ve hastanın görüş ve isteklerine uygun bir tedavi planı uygulanır. Merkezimiz bu anlamda en yeni tetkik ve tedavi yöntemlerini uygulayarak, hayata geçiriyor.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Estetik ameliyat işlemlerinin tamamında olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında da fiyat bilgisi için muayene ve birtakım tetkiklerin yapılması gerekir. Bu işlemler sonrasında nasıl bir uygulama yapılacağına karar verilecek ve böylelikle fiyat bilgisi de ortaya çıkacaktır.

Merkezimizde burun estetiği için en profesyonel teknikler uygulanırken, hastanın yaş, kilo, işlem özellikleri ve burun yapısına göre fiyat skalası değişim gösteriyor.

Burun Estetik İçin Burun İçi Tampon Konulur mu?

Burun ameliyatlarında uygulamanın çeşidine göre farklı işlem florası gerçekleştiriliyor. Hasta ve burun estetiği yaptıran kişiler burun ameliyatı işleminde nasıl bir teknik uygulanacağı konusunu merak ediyor. Burun estetik işleminde burun içi tampon uygulaması yapılıyor.

Bu işlem burnu şekillendirme ve tam olarak burun kemiklerinin dokularla uyum sağlaması adına yapılıyor. Privacy Estetik merkezimiz hastanın iyileşme süreci için gerekli olan her türlü tıbbi uygulamayı kullanarak tedavi ve nekahet sürecini düzenliyor. Bu anlamda en profesyonel sağlık hizmetleri merkezimiz tarafından uygulanıyor.

Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun ameliyatı ve estetik işlemi sonrasında hastanın taburcu olması yapılan işleme göre değişiklik gösterse de hastaneden 1 ya da 2 gece sonra hastaneden taburcu olunuyor.

Merkezimiz burun estetik alanında en gelişmiş tıbbi çalışmaları en üst floral işlemler ile uyguluyor. Burun estetiğinde sorunsuz bir sonuç almak istiyorsanız merkezimizden bilgi edinebilirsiniz.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Privacy estetik merkezimiz hastanın rahatlığı ve konforunu sağlama adına burun estetiği faaliyetlerinde en yeni ve gelişmiş olan yöntemleri uyguluyor. Merkezimiz estetik girişimler öncesinde operasyon sonrasında ortaya çıkması muhtemel olan komplikasyonlar hakkında bilgi sunumu sağlıyor.

Burun estetik işleminde burnun morarması durumu ortaya çıkabiliyor. Ancak bu morarma ameliyat sonrası ikinci günden sonra azalmaya başlıyor.

Bu hafif morarma durumu zamanla yok olurken burunda gerçek şeklini almaya başlıyor. Ancak burnun tam olarak gerçek şeklini alması 3 ay gibi bir süreçte ortaya çıkıyor.

Burun Estetik İşlemleri Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetik işlemi öncelikle burun sorunları olan kişiler için öncelikli olan bir işlemi oluşturuyor. Burun polip, deviasyon(burunda eğrilik), et parçası oluşması, kemik uzaması gibi sorunlar hem nefes alma hem de horlama gibi problemler burun ameliyatını mecburi hale getiriyor.

Privacy Estetik merkezimiz estetik ameliyat ve sonrasında en kaliteli teşhis ve tedavi sistemlerini uyguluyor. Sizlerde sorunsuz bir şekilde burun ameliyatınızı yaptırmak ve bu ameliyattan memnun kalmak için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Burun Estetik İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Ameliyat işlemlerinin tamamında bir mecburiyet durumu söz konusu olduğunda yaş ile ilgili bir sorun olmayacaktır. Ancak yine de sağlık kontrolünden geçirmek ve kronik rahatsızlık ile ilgili detaylı bilgi edinmek gerekiyor.

Privacy Estetik merkezi çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için merkezimizi tercih edebilirsiniz. Estetik alanda en profesyonel hizmeti almak ve sağlığınızı bu anlamda korumak için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Privacy Estetik merkezimizde en profesyonel tıp teknikleri uygulanarak burun estetiği alanında faaliyetler sunmaktayız.