Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu kalıcılık ve uygulanma süresi açısından çok tercih edilen bir operasyondur. Kişinin yüzüne ve beklentisine uygun  dudak dolgusu yapılır. Dudaklara hacim kazandırmak ve dudağı şekillendirmek için dudakların iç kısmına dolgu enjekte edilir. Bu işlem dudak incelmesi yaşayan ve dudak yapısını değiştirmek isteyen herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir işlemdir. Dolgu işlemi sırasında dolgunun içinde bulunan hyaluronşk asitte cilde hacim kazandırır.

Cildi pürüzsüz tutan ve aynı zamanda onaran bu madde ciltte yer alan hücrelerin de suyu tutmasına yardımcı olur. Vücudun Yapısında bulunan bu madde en doğal dudak dolgusu olarak bilinir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yaşamın etkisiyle birlikte zamanla cildin asit miktarında azalmalar meydana gelir. Bu azalmaları ortadan kaldırmak için de dudak dolgusu uygulaması yapılır. Bu uygulamayı uçuk problemi yaşayanlar ve hamile olanlar dışında herkes yaptırabilir. Dudak dolgu işlemi yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan dudak kenarı sarkmalarını da ortadan kaldırır. Dudaklarını şekillendirmek isteyen kişiler de rahatlıkla yaptırabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılmaya başlamadan önce ilk olarak doktor tarafından dudak şekliniz belirlenir. Dudak dolgusu işlemi dudak bölgesine sürülen anestezi bir krem ile yapılmaya başlanır. Bu krem sayesinde hiçbir acı hissetmeden operasyon olabilirsiniz. Dolguya başlarken ince uçlu iğnelerden bu konuda yardım alınır. Yapılan bu işlemde toplamda 30 dakika sürer. Operasyon yapıldıktan sonra etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

Operasyon sonrasında dudak yapısında morluk, ödem ve şişlik meydana gelebilir. Oluşan bu Şişkinlik genellikle bir hafta sürse de kısa süre içersinde geçer. İşlem yapıldıktan sonra 1-2 hafta içerisinde normal hayata geri dönebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusu operasyonu enfeksiyon kapmamanız açısından oldukça korunmanız gereken bir operasyondur. Dolgu sonrasında mümkünse bir süre makyaj yapmayın ve herhangi bir krem sürmeyin. Yüzünüze sürdüğünüz her şeyden enfeksiyon kapma riskiniz oldukça fazla. Ayrıca operasyon sonrası oluşan şişlik ve kızarıklıklar için doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Doktorun söylediği tüm talimatlara harfiyen uymanız gerekmektedir. Bu operasyonların görsellik açıdan önemi büyük olsa da hiçbir şey sağlığınızdan önemli değildir.