Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Gelişen teknoloji sayesinde son dönemlerde estetik alanında birçok başarılı operasyon yapılmakta ve bayanlar bu operasyonlar sayesinde kolaylıkla istedikleri görünümlere kavuşmaktadırlar.

Farklı nedenlerden dolayı göğüslerinde deformeler olan ve sarkık bir görünüm oluşmasından şikayet eden kadınların tercih ettiği meme dikleştirme operasyonları da bu başarılı ameliyatlar arasında yer almaktadır.

Kadınların göğüslerinde emzirme, hamilelik ve aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı sarkma ve deformasyonlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda memelere uygulanan dikleştirme operasyonları en etkili çözümler arasında yer almaktadır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı için öncelikle fiziki muayene oldukça önemlidir. Memelere nasıl bir uygulama yapılması gerektiği konusunda uzman hekim kararlar alarak operasyon süreci başlar ve genel anestezi altında 1-1,5 saat sürer.

Hafif bir sarkma durumu söz konusu ise meme altına bir protez yerleştirilerek sarkma engellenmiş olur. Orta derece sarkma durumlarında göğüs alt bölgeden açılarak fazla yağ alınır ve kesi kapatılarak toparlanma sağlanırken ileri derece sarkmaların söz konusu olma durumunda ise meme başında aynı uygulama yapılarak memenin toparlanması sağlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Operasyon için gerekli olan şartlar öncelikle 18 yaşını doldurmuş ve sağlık sorunu yaşamayan kişiler olmalıdır.

Meme operasyonlarında kesi açılarak yapılan bir cerrahi işlem söz konusu olduğu bilinmeli ve bu izlerin kalma durumunu sorun edecek kişilere ameliyat önerilmemelidir.

Göğüslerde nedenleri değişkenlik gösteren ciddi derece sarkma olan kişilerde meme dikleştirme operasyonu yapılabilir ve mutlaka uzman bir hekim tarafından ameliyathane koşullarında olmasına özen gösterilmelidir.

Meme Dikleştirme Öncesi

Özellikle 40 yaş ve üzeri hastalara meme dikleştirme operasyonu yapılır ve bu kişilerin tetkikleri ameliyat öncesinde uzman hekim tarafından değerlendirilerek süreç başlatılmalıdır.

Her cerrahi işlemde olduğu gibi iyileşmenin hızlanması ve komplikasyon oluşmaması için sigara kullanımı en az 15 gün öncesinde bırakılmalıdır.

Mevcut hastalıklar ve devamlı bir ilaç kullanımı söz konusu ise mutlaka uzman cerrah bilgilendirilmelidir ve beklentiler doğru bir şekilde aktarılmalıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Operasyon sonrasında iyileşme sürecinin hızlanması ve hastanın rahatlaması adına mutlaka buz kompresi yapılması gereklidir. 4 hafta boyunca memelerin toparlanmasına yardımcı olarak sporcu sütyeni takılmalıdır.

İlk 3-4 hafta ağır sporlardan ve işlerden kaçınılmalı ve en az 1 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir. Meme dikleştirme operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken kurallara uyulması halinde oldukça güvenli ve komplikasyon riski olmayan bir süreç geçirilerek istenen göğüslere kavuşmak mümkündür.

Genel olarak uzman hekim önerisiyle ilk bir ay oldukça önemli olup kontrol gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmesi tavsiye edilen kurallar genel olarak dikişlerin açılmaması ve enfeksiyon oluşmasını engellemek için konulan yasaklardır.

Hasta bu yasaklara uyarak uzman hekim kontrolünde davranırsa hem operasyon kalıcılığı artar hem de komplikasyon riski en aza indirilmiş olur.

Hastaların dikkat etmesi gereken steril koşullarda ve uzman bir cerrahın işlemleri yapmasıdır.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Ameliyatlar memelerde oluşan deformasyonları iyileştirmek için uygulanır ve memelerin yapısına göre yapılan işlemler değişiklik göstermektedir.

Kimi kişilerde fazla yağların alınması şeklinde olurken kimi kişilerde sarkan bölgelerin toparlanması açısından silikon protezler takılıp işlemler gerçekleşir.

Bu yöntemlerin hangisi uygulanırsa uygulansın süt kanalları ve bezlerine dokunulmadığı için operasyon sonrasında emzirme sürecinde bir sorun yaşanmaz. Hasta meme dikleştirme operasyonu sonrasında rahatlıkla emzirme dönemini geçirebilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Meme dikleştirme operasyonu sonrası kişilerde endişe yaratan bir soru da tekrar sarkma olabilir mi? Bu sorunun cevabı olarak kalıcı bir işlem olmadığı ve hamilelik, emzirme, kilo alıp verme gibi süreçlerden sonra tekrar sarkma görülmesidir.

Bu nedenlerden dolayı çocuk düşünmeyen ve kilosunda çok dalgalanma olmayan bayanların tercih etmesi uzman hekimler tarafından önerilmektedir.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Meme kaldırma ameliyatında meme altına işlem uygulanmakta olup oradaki fazla deri çıkarılarak operasyon yapılmaktadır.

Meme başı ve çevresinde herhangi bir müdahale olmadığı için bu bölgelerde yer alan çatlaklar giderilmez.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Farklı yöntemlerle yapılan meme dikleştirme operasyonları için iz kalma riskleri söz konusu olup bu bilgilendirme hastaya operasyon öncesinde yapılmalıdır.

Meme altına takılan protezlerden ufak bir kesi ile yapıldığı için izler kişiyi rahatsız etmez. Operasyonu yapan cerrahin deneyimine bağlı olarak yapılan meme dikleştirme operasyonlarında genellikle izler 1 yılda görünmez duruma gelebilir.

İzler ilk zamanlarda uygulanan estetik işlemlerde olduğu kadar kalıcı değildir. Gelişen teknoloji sayesinde operasyonlarda eriyen dikişler kullanılarak iz kalma riski azaltılmaktadır.

Özellikle esmer tenli bayanlarda gerçekleşen operasyonlarda iz kalma olasılığı daha düşüktür.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2021

Estetik işlemlerde ve cerrahi operasyonlarda genel olarak fiyat bilgisi verilmesi doğru değildir. Ameliyatın tekniği kullanılması gereken malzemeler, operasyonun içerisinde ek operasyonlara yer verilmesi gerektiği gibi konulardan dolayı maliyetler kişilere göre değişiklik göstermektedir.

Uzman hekim muayenesi bu bağlamda önem taşır ve kişilere muayene olduktan sonra süreç hakkında bilgilendirilmeleri en sağlıklı yoldur.

Maliyetleri etkileyen bu faktörlerin yanı sıra kullanılan malzeme kalitesi, uzman cerrahın deneyimi ve kişilere uygulama yapacak olan merkez gibi etkenlerde etkili olmakta ve kişiye özel planlar oluşturulmasına neden olmaktadır. Meme büyütme fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen tıklayın.