Whatsapp Whatsapp
Telefon Jetzt anrufen

Six Pack Ameliyatı

Son dönemlerin en popüler estetik operasyonlarından birisi olarak karşımıza çıkan six pack ameliyatı da bu yenilikçi estetik uygulamalarından birisidir. Fiziksel görünümle dikkat çekmek ve fit bir vücuda sahip olmak herkesin istediği bir şeydir. Bunun için sürekli olarak gelişen estetik cerrahi alanı yüz, göğüs, kalça ve karın gibi bedenin birçok bölgesinde yeni teknolojiler üretilmektedir.

Karın kası estetiği olarak da ifade edilebilen six pack ameliyatı bugün birçok erkek ve kadın tarafından rahatlıkla uygulanmaktadır.

Sağlıklı ve Fit Bir Görünüm İçin Six Pack

Karın bölgesi, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı gibi nedenlerden dolayı kolayca kötü bir estetiğe bürünebilmektedir. Ve bu sorunu yaşayan kişiler de bundan kurtulmak için birçok yöntem denemeye başlarlar. Bu yöntemler uzun süren ve oldukça zorlu olan diyet süreçleri, spor merkezlerinde uzun süreler egzersiz programları gibi meşakkatli yöntemlerdir. Tüm bu zorlu ve meşakkatli yöntemler yerine estetik cerrahinin geliştirmiş olduğu six pack ameliyatı son derece etkili ve hızlı bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Karın kaslarındaki estetik bozukluğunu ortadan kaldırmanın en kolay yöntemi olan six pack ameliyatı, liposuction tekniğinden yararlanılarak gerçekleştirilmektedir. Böylelikle karın kaslarına kısa zamanda şekil verilerek fit ve atletik bir görünüm kazandırılır. Uygulama esnasında vücuda mikro ölçülerle girişler yapılır. Ve bu girişlerle karın bölgesindeki yağlar eritilir. Bedene yapılan girişler tamamen ince kanüllerle gerçekleştirildiği için operasyon sonrasında hiçbir kesi ya da dikiş işlemine gerek kalmamaktadır.

Operasyon lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bazı hastaların karın bölgelerinde ciddi bir yağlanma söz konusu olabilmektedir. Bu kişilerde karın bölgesinde bulunan yağların tamamı alınmaktadır. Ardından da six pack uygulaması ile birlikte kas kıvrımları ortaya çıkartılmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren uygulamanın akabinde iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Six Pack Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Six Pack ameliyatında da diğer ameliyatlarda olduğu gibi bir takım hususlara dikkat edilmelidir. Bu nedenle eğer sigara kullanıyorsanız ameliyattan 2 hafta öncesinde sigara bırakılmalıdır. Bunun dışında aspirin gibi kanı sulandırıcı etkileri olan ilaçların da kullanılmaması gerekir.

Ameliyat öncesinde bırakılan sigara ameliyat sonrasında da bir süre daha kullanılmamalıdır. Ayrıca doktor tavsiyesi olarak da belirli bir süre korse kullanılması gerekmektedir. Normal şartlarda tamamen ağrısız olan operasyon sonrasında eğer ağrı yaşanacak olursa basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Son olarak ameliyat esnasında herhangi bir kesi ya da dikiş kullanılmadığı için iyileşme sürecinin oldukça hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

Üstelik aşırı kilolu kişiler için kilo kaybı avantajı da sağlayan ameliyat aynı zamanda kişiye yüksek bir öz güven sağlamaktadır. İstediğiniz karın kaslarına uzun süreler boyunca çabalamak yerine siz de six pack ameliyatı ile kısa bir süre içerisinde sahip olabilirsiniz.