Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe

Yüz Germe Nedir?

Zaman içerisinde yüzde meydana gelmeye başlayan kırışıklıklardan rahatsızlık duymaya başlayan kişilerin en sık tercih ettiği yüz germe işlemleri günümüzün en popüler estetik müdahalelerinden birisidir. Fakat yüz gerdirmek ve bu kırışıklıklardan kurtulmak ancak ameliyat olmak istemeyen kişiler için ise cerrahi yöntemlerin dışında da bir takım uygulamalar geliştirilmiştir. Ve bu uygulamalar cerrahi yöntemlere göre daha çok tercih edilen yöntemlerin başında gelen anti – aging uygulamalardır.

Günümüzde bilimsel temelli olarak gerçekleştirilen ve klinik olarak kanıtlanan cihazlarla oldukça başarılı kırışıklık tedavileri yürütülmektedir. Kullanılan cihazlar sayesinde cildi sıkılaştıran ve pürüzsüzlük kazandıran kolajen miktarının azalmasının da önüne geçilmektedir. Ve yeniden üretilen kolajen sayesinde de cilt kuvvet kazanır, kırışıklıklar gözle görülür derecede azalır.

Cildin Yaşlanma Nedenleri Nelerdir?

Yaşlanma elbette oldukça doğal bir süreçtir. Ancak bir takım genetik faktörler, yaşanan yoğun stres, gerekli ve yeterli bir şekilde alınamayan uyku, düzensiz ve kötü beslenme alışkanlığı, güneş gibi faktörler ciltte meydana gelen kırışıkların daha erken meydana gelmesine neden olabilmektedir. Tüm bu faktörlerle beraber zaman faktörü ile birlikte hücre yapısında onarım işlemi yavaşlar ve kolajen onarımı da alt seviyelere iner. Bunun sonucunda elastik lifler yok olmaya başlayınca da tende gevşe ile birlikte kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi Nedir?

Cerrahi işleme gerek kalmadan yüzde meydana gelen sarkma ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması yöntemine ameliyatsız yüz germe adı verilmektedir. Günümüzde ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri sayesinde kişiler ameliyata oldukça yakın sonuçlar elde edebilmektedirler. Üstelik günlük sosyal ve iş hayatlarına hızlıca geri dönebilmektedirler. Genel anestezi gerektirmeyen ve ameliyat sürecinin yan etkilerine maruz kalmadan gerçekleştirilebilen bu yüz germe teknikleri günümüzde birçok kişinin tercih ettiği yöntemlerin başında gelmektedir.

Kısacası yüz gerdirme ile kırışıklıklardan kurtulmanın tek ve yegane yolu ameliyat değildir. Cerrahi bir yardım olmadan da yüz gençleştirme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bunun için mutlaka profesyonel bir estetik ve plastik cerrahi görüşü alınmalıdır.                    

Dolgu İle Yüz Germe Yöntemi

Yüzde meydana gelen sarkmalar genellikle cilt altı bağlardaki zayıflama, yağ ve kemik kayıpları nedeniyle meydana gelmektedir. Özellikle yanakları zayıf olan kişilerde göz altı çukurlarının oluşması ve bu bölgelerde torbalanma meydana gelmesi oldukça sık görülen bir durumdur. Bu tür durumlarda yanak ve göz altı bölümlerine dolgu ile destek verilebilmektedir.

Lazer İle Yüz Gençleştirme Yöntemi

Lazer ile yüz gençleştirme yönteminde, lazer ışınları ile cilt taranarak kolajen imalatı çoğaltılmaya çalışılmaktadır. Artan kolajen miktarı ile birlikte ciltte yeni bağ dokuları oluşur ve bu da daha gergin ve daha canlı bir cilt elde etmeye yaratır.

Lazer tedavisinde fraksiyonel ışınları kullanılmaktadır. Ülkemizde de gittikçe daha fazla uygulanmakta olan lazer ile yüz gençleştirme yöntemleri belirli seanslar içerisinde uygulanabilmektedir. Kısa süreçlerde daha net sonuçlar veren lazer uygulaması ile ciltteki eski hücreler temizlenir ve oldukça hızlı bir sonuç vermektedir.

Yüz Germe İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz germe ve gençleştirme işlemleri ile yeniden daha canlı ve genç bir cilde sahip olduktan sonra dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar da bulunmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştiren kişiler ciltlerine özen göstermeyi ihmal etmemelidirler. Aksi takdirde eski kırışıklıklar da yeniden ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle gece yatmadan önce mutlaka yüzdeki makyaj temizlenmeli ve sonrasında da yüzdeki toksinler yok edilip deri altındaki hücrelere işlememesi sağlanır. Makyaj temizliğinin ardından da temiz suyla 5-6 kez ovalayarak yüzü yıkamak gereklidir.