Whatsapp Whatsapp
Telefon Jetzt anrufen

Liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction ile vücut şekillendirme uygulaması günümüzün en sık tercih edilen estetik işlemini oluşturuyor. Bu işlem ile özellikle karın bölgesi ve basen bölgesindeki orantısız yağ birikintisi olan bölgeler yok ediliyor. Stil ve özel bir vücut dokusu sağlayan bu işlem, deforme olmuş olan vücut yüzeyini pürüzsüz ve elastiki bir dokuya dönüştürüyor.product tadarise pro 40 mg drugs

Obezite gibi fazla kiloları yok etmek için yapılan zayıflama terapileri sonrasında bel, basen, karın ve bacak bölgesinde kalan ve ödem görünümü taşıyan çirkin görünümü yok etmek için liposuction uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Liposuction, vücutta belirgin olan ve kalıcı olması muhtemel olan yağların alımı için kullanılan estetik uygulamasıdır. Privacy Estetik merkezimiz bu işlemi tıbbi tekniklerle ve en üst düzey floral yapı ile gerçekleştiriyor.

Profesyonel olarak tasarlanan çalışmalar işlemlerimizi kusursuz olarak gerçekleştiriyoruz. Bu işlem için vücuttaki kalıcı yağların ölçümleri yapılıyor ve fazla olan yağlar cerrahi işlem ile alınıyor.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyatı için Privacy Estetik merkezinde en profesyonel çalışmalar yapılıyor. Vücuttan verilen kilolardan sonra vücutta kalıntı olan yağların alınması işleminde bu yağların bulunduğu bölgede 1 ile 3 mm arasında kesiler açılıyor.

Bu kesilerin içinde bulunan yağlar önce eritiliyor ve akıcı bir kıvama dönüştürülüyor. Ardından ise vakum işlemi yapılarak vücudunuzdan çıkarılıyor.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Liposuction işlemi cerrahi bir operasyonun adıdır. Privacy Estetik merkezimizde girişimi özel bir ekip tarafından yapılıyor. Sorunsuz sonuçlanan bu işlem, vücutta bölgesel halde birikmiş olan yağ tabakalarını yok ediyor.

Bu işlem için zayıflama terimi kullanılamaz. Çünkü işlem vücudun farklı bölgelerinde estetik görseli bozan yağlanmayı yok edecektir. Bu işlemi uygulamak için hastanın kronik bir hastalığı olmaması, hamile veya yeni doğum yapmamış olması gerekiyor.

Diyabet ve kalp hastalarında ise belirli olarak tetkikler alınıyor ve bu tetkiklerin sonucu liposuction işlemine uygun olduğunda sorunsuz olarak yapılabiliyor.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction işlemi kalıcı yağ aldırma ve vücut şekillendirme işlemidir. Bu işlem merkezimizde iki teknik ile yapılır. Vaser liposuction, Laser işlemleri için merkezimizde yapılan liposuction uygulamalarıdır.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?   

Kadın ve erkek vücudunun farklı bölgelerine uygulanan bu işlemde, vücudu daha elastiki bir görsele sahip hale getiriyor. Merkezimizde en kaliteli teknikler ve profesyonel yöntemlerle liposuction yöntemi uygulanıyor.

Erkeklerde genellikle bel bölgesi ve çevresine uygulanan bu işlem kadınlarda ise diz etrafı, basen bölgesi, karın bölgesi ve bel bölgesine uygulanıyor. İşlem sonrasında bir süre korse giyildiğinde vücut sıkılaşırken aynı zamanda yağsız kaslara sahip oluyor.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Liposuction işlemi için halk arasında yağ aldırma deyimi kullanılsa da bu yöntem zayıflama amaçlı uygulanan bir yağ aldırma işlemini oluşturmuyor. Bu yöntem zayıfladıktan sonra vücutta kalıcı hale gelen yağların alındığı bir yöntemi oluşturuyor.

İşlem merkezimizde en profesyonel tıp teknikleri ve bu alanda tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor. İşlem vücudun ölçümleri yapıldıktan ve bu işlemde engel olabilecek bir sağlık sorunu bulunmadığında yapılıyor. Bu işlem sonrasında diyet programına uyulduğunda bir daha vücutta yağ oluşumu ortaya çıkmıyor.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction işlemi sonrasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri vücudu zorlayıcı hareketleri yapmaktan kaçınmaktır. Aynı zamanda kaliteli bir korse kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra beslenme önerileri dikkate alınmalı ve beslenme alışkanlıkları yağlı besinlerden uzak duracak şekilde ayarlanmalıdır.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

İşlem sonrası verilen diyet reçetelerine uyulursa kalıcı sonuçlar içerir. Spor yapılarak yakılması çok zor hatta imkansız olan yağlar, liposuction yöntemi ile yok edilecektir. Bu nedenle diyete özel bir önem verilmelidir. Merkezimizde en kaliteli tetkik ve analizler sonrasında bu işlemde yapılmaktadır.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction tekniği genel olarak kadınlarda bel, karın, basen, bacak ve diz bölgesine sorunsuz bir şekilde uygulanır. Erkeklerde ise uygulama bölgesi bel ve çevresidir.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile mi Yapılır?

Liposuction operasyonunda her zaman genel anestezi kullanılmaz. Bu durum hastanın yaptıracağı bölge ile ilgilidir. Yalnızca gıdı veya yanak gibi kısımlardan yağ aldırma işlemi yapılacaksa bu durumda lokal anestezi altında liposuction işlemi uygulamaktayız.

Ancak birden çok bölgeden yağ aldırma işlemi yapılması gerektiğinde genel anestezi altında bu operasyonları tamamlamaktayız.

Liposuction Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Yan Etkisi Var Mıdır?

Liposuction ameliyatının da tıpkı diğer ameliyatlarda olduğu gibi komplikasyon geliştirme riski vardır. Ancak Privacy Estetik merkezimiz ameliyat öncesinde bu riskleri sıfıra indirmek için gerekli olan tüm tetkikleri yaparak risk oluşmadan bu uygulamayı tamamlayacaktır.

Liposuction Kilo Verme Amacıyla Yapılabilir mi?

Liposuction işlemi kilo verme amacıyla yapılmayan bir işlemi olmasına rağmen vücuttaki fazla olan yağ miktarı alınacağı için doğrudan kilo vermeyi sağlar. Bu işlem vücutta eritilemeyen yağ dokusunu yok ederek şekillendirme işlemi olduğundan bu teknik ile uygulama sonrasında otomatik olarak kilo verme de sağlanmış olur.

Bir Seferde Kaç Litre Alınabilir? Liposuction Tekrar Yapılabilir mi?

Liposuction işleminde hastanın yaşı, kilosu, boyu, sağlık öyküsü gibi detayların büyük önemi vardır. Merkezimizde bu işleme başlanmadan önce bu uygulama ile ilgili her türlü tetkik ve tahlil analiz çalışması yapılır.

Vücut kitle endeksi ile paralel olarak alınacak olan yağ miktarı vücut ölçü. Ve özelliklerine göre değişim gösterir.

Bu işlem ile bölgesel olarak yağ alma işlemi uygulanır. Bu nedenle vücutta sorun oluşturmadan yağ alma ve şekillendirme işlemi yapılacaktır.

Kalıcı bir uygulama olmasına rağmen, diyet yapma konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin vücudunda tekrardan yağ oluşması, yeniden liposuction işlemine ihtiyaç duymaya sebep olur.

Liposuction Yaptıranların Yorumları

  • Liposuction işlemi ve uygulaması sağlık için yararlı olan bir uygulamayı ortaya çıkarır. Bu anlamda yapılan yorumlar incelendiğinde merkezimizde kaliteli çalışmaların uygulandığını anlamaktayız.
  • Sıkılaşmış bir karın, sürekli vücut ağrıları çekmek ve doğum yaptıktan sonra yağ oluşumu konusunda sorunsuz bir vücuda sahip olmak istiyorsanız Privacy Estetik merkezimizle iletişim kurarak çok daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
  • Liposuction yaptıranların yorumları araştırmalarımızda bu operasyon sayesinde oldukça kaliteli bir teknik olduğu ve bu işlemin profesyonel şartlara sahip olan merkezlerde yapılması gerekliliğine baskı yapılıyor. Bu işlemde fiyatın en son düşünülmesi gereken bir husus olduğu gerçeği de ortaya çıkıyor.

Liposuction Fiyatları 2021

Ülkemizde ve dünya ülkelerinde uygulanan kaliteli estetik tekniklerden olan liposuction ücretleri ve farklı noktalara bağlı olarak değişim gösterir. Bu işlemin fiyatının belirlenmesi için hastanın yaşı, kilosu, boyu, kronik hastalığı olup olmadığı, uygulamada kullanılan işlem ve cihazlar belirli olacaktır.

Merkezimiz liposuction uygulama yöntemi bakımından en kaliteli cihazları kullanana özel bir merkezdir. Liposuction işlemine başlanmadan önce hastanın vücut anatomisi ile ilgili bilgi edinilecek ve edinilen bilgilere göre işlem yapılacaktır.

Bu işlem için kullanılan vakum cihazının ve tekniğin büyük önemi vardır. Liposuction yaptırmak ve liposuction fiyatları ve diğer özellikleri hakkında bilgi edinmek için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.