Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Göğüslerinin boyutlarından şikâyet eden ve memnun olmayan bayanların tercih ettiği, memelerin hacmini arttırmak için yapılan cerrahi işlemlere meme büyütme operasyonları denmektedir.

Meme implantlarının kas dokusu ya da göğüs altına yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşen cerrahi bir uygulamadır. Kişi bu operasyon sonrası istediği dolgunlukta ve büyüklükte göğüslere sahip olmaktadır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme boyutlarının olması gerekenden küçük olduğunu düşünen kişiler için geliştirilmiş cerrahi bir uygulama olan meme büyütme operasyonları vücut hatlarında farklı nedenlerden dolayı meydana gelen orantısızlıklara da çözüm olmaktadır.

Meme kanseri sonrası ya da farklı bir nedenden dolayı memenin olmaması gibi durumlarda da yeniden meme oluşturulması için cerrahi olan bu operasyon uygulanmaktadır.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Öncelikle meme büyütme operasyonu için hastanın uygun aday olması önemlidir ve bu durum uzman hekim muayenesi sonrası belirlenir.

Göğüslerden biri diğerine göre küçük ise, vücudun geneline bakıldığında orantısızlık söz konusu ise, hamilelik sonrası bir sarkma meydana gelmiş ise ya da meme kanseri gibi bir rahatsızlık sonrası memelerden birinin alınması gibi bir durum söz konusu olursa bu hastalar göğüs büyütme operasyonu için uygun adaylardır.

Ameliyatsız meme büyütme operasyonu kimlere ve ne zaman uygulanır?

  • Göğüslerinde 1-2 bedenlik büyüme isteyen kişilere,
  • Hafif derecede göğüs sarkması olan kişilere,
  • Göğüslerinin hacmini ve büyüklüğünü beğenmeyen kişilere,
  • Göğüslerinin daha dolgun ve daha diri görünmesini isteyen kişilere uygulanır.

Meme Büyütme Öncesi

Operasyon öncesinde mutlaka uzman hekim muayenesi önem taşımaktadır. Muayene sırasında uygunluk belirlendikten sonra anestezi için gerekli tahlil ve tetkikler yapılmalıdır.

Tetkikler arasında meme mamografisi çekilerek uzman hekim kontrolü olmalıdır. Meme büyütme operasyonu öncesinde hastanın fiziki muayenesi yapılması gereklidir.

Ne kadar büyüklükte bir protez yerleştirilmesi gerekli olduğunu uzman hekim belirler ve ameliyat süreci bu işlemlerden sonra başlar. Hasta operasyon süreciyle ilgili tüm bilgileri alarak ve beklentilerini doğru aktararak uzman hekime bilgi vermelidir.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Her cerrahi operasyonda olan dikkat edilmesi gereken kurallar meme büyütme operasyonu içinde geçerlidir. Operasyon öncesinde mutlaka sigara ve alkol kullanımı en az 15 gün öncesinde bırakılmalıdır.

Kan sulandırıcı ve ağrı kesici ilaçların kullanımı kesilerek uzman hekime konuyla ilgili olarak bilgi mutlaka verilmelidir.

Meme implantları ve yapılacak cerrahi operasyonla ilgili olarak tüm detaylar uzman hekimle görüşülerek karar verilip tedavi süreci o şekilde başlatılmalıdır.

Meme Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme büyütme ameliyatlarında kişilerin isteği ve uzman hekim deneyimine bağlı olarak farklı yöntemler ve implantlar kullanılmaktadır.

Operasyonda kişinin kendi yağ dokusu ya da kök hücrelerinden yararlanıldığı gibi tuzlu su ya da silikon içeren implantlarda kullanılabilir.

Silikon bir kılıf içerisinde yer alan implantlar yerleştirildikten sonra tuzlu su enjektesi yapılmaktadır. Yağ dokusu kullanılacaksa eğer kişinin yağlı olan bölgelerinden ve genel olarak karın bölgesinden alınan yağlar memelere nakledilir.

Yağ dokularının yapılandırılması ve beslenmesi içinde mutlaka kök hücrelerden yardım alınır.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Operasyonlar için farklı yöntemler uygulanabilirken aynı zamanda meme büyütme operasyonları içinde farklı silikonlar kullanılmaktadır.

Yuvarlak ya da damla şekli olan silikonlar kullanılırken hastanın genel durumu ve fiziki koşulları göz önünde bulundurularak karar verilmelidir. Tuzlu su içeren silikonlarda genel olarak yerleştirme yapıldıktan sonra gerekli miktar kadar enjektesi yapılır.

Meme Büyütme Sonrası

Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında ve 1-1,5 saat süren bir cerrahi uygulamadır. Bu nedenle hasta bir gece gözetim altında tutulmalıdır.

Ertesi gün taburcu edilen hastaya uygun bir korse kullanımı önerilerek ameliyatın etkilerinin ve iyileşmesinin hızlı olması sağlanır. En az 2 hafta yorucu aktivitelerden kaçınarak uzman hekimin tavsiyelerine uyulması gereklidir.

Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrılar için uzman hekim ağrı kesici tavsiye edecektir. Operasyon sonrasında kızarıklık, şişlik ya da herhangi bir komplikasyon fark etmeniz halinde mutlaka vakit kaybetmeden uzman hekime bilgi vermelisiniz ve bu durumun enfeksiyona işaret olduğunu bilmelisiniz.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Göğüslerin hacmini arttırmak için uygulanan cerrahi operasyon sonrasında kişi istediği dolgunluğa sahip göğüslere kavuşmuş olur ve kaybedilen öz güven tekrar kazanılmış olmaktadır.

Vücudunuzun imajını değiştirerek memelerin boyut ve şekillerini istenen hale getirmekte en etkili çözümlerdendir.

Kalıcılık konusunda üretici firmaların kaliteli malzeme kullanmasına bağlı olarak süre değişse de kalıcı olmadığı bilinmeli ve tekrarlanabilme özelliği de unutulmamalıdır.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi risk ve komplikasyonlarla karşılaşılması mümkün olan bir cerrahi uygulamadır. Operasyon sonrasında meydana gelebilecek olan risklerin başında meme ağrısı, enfeksiyon, takılan implantlarda kaçak, meme ucu hissizliği gelmektedir.

Yapılan operasyonda en çok akla takılan soru hamileliğe ve emzirmeye engel olmasıdır. Hamilelik ve emzirme sırasında meme büyütme operasyonları sonrası bir komplikasyon gelişmesi söz konusu olmayıp hamilelik ve emzirme için bir engel teşkil etmeyen bir cerrahi operasyondur.

Yapılan işlemler meme altına yapılmakta olup süt kanallarına dokunulmamaktadır. Risk olması en az olan ve kısa sürede gerçekleşen bir cerrahi operasyon olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman bir hekim uygulamayı yapmalıdır.

Meme Büyütme Fiyatları 2021

Cerrahi işlemlerde ve estetik uygulamalarda olduğu gibi fiyatları etkileyen faktörler söz konusudur. Maliyetleri etkileyen bu faktörlerin başında hastanın durumu, nasıl bir yöntem uygulanacağı, takılacak olan silikon ya da implantın kalitesi, ek operasyona gerek olup olmadığı gelmektedir.

Bu faktörlerin bilinmesi uzman hekimin muayenesiyle mümkün olup operasyon öncesinde mutlaka muayene olunması ve süreçle ilgili detaylı bilgi alınması bu bağlamda önem taşımaktadır. Meme büyütme fiyatları 2021 için hemen bilgi alın.